ŠD II

Školní družina II.

„Malý přírodopis sepsaný srozumitelně, názorně, věrně tak, jak to namouduši je od švestek až do žní.“

Oddělení ŠD II. navštěvuje celkem 7 dětí: 2 dívky a 5 chlapců. Celoroční hra se jmenuje „Baryk a kamarádi“. Se psem Barykem poznáme každý měsíc jednoho zvířecího kamaráda a změny v přírodě v průběhu celého roku.

Září: Baryk a vlaštovka

Seznámíme se s celoroční hrou, půjdeme na procházku sbírat přírodniny, mimo jiné kaštany, které využijeme v podzimní dílně I.

Říjen: Baryk a srnec

Budeme vyrábět koně z papíru a s nimi závodit na školním hřišti ve „Velké pardubické“. Ozdobíme dýni a oslavíme Halloween. V podzimní dílně II. si vyrobíme „Podzimníčka“.

Listopad: Baryk a bažant

Namalujeme si podoby deště, v podzimní dílně III. si vyrobíme ježka z přírodnin, přivítáme sv. Martina a na vycházce budeme sledovat, jak se mění příroda na podzim.

Prosinec: Baryk a vrána

Připravíme se na vánoční svátky – namalujeme si čerta, anděla a Mikuláše, ve „Vánoční dílně“ si připravíme vánoční přání a dárečky. V kuchyňce upečeme perníčky, které společně ozdobíme.

Leden: Baryk a sýkorky

Se zimními změnami v přírodě se seznámíme na vycházce, v zimní dílně nás čeká kreslení a povídání o tradici „Tří králů“. Vytvoříme sněhuláky z keramiky. Naučíme se písničku „Vrabec a sýkorka“.

Únor: Baryk a zajíc

Pro náš družinový KARNEVAL si vyrobíme masku, zasoutěžíme si a zatancujeme. Na vycházce nakrmíme ptáčky a čeká nás tvoření ve „Valentýnské dílně“.

Březen: Baryk a ježek

Těšíme se na jaro, a proto budeme poznávat jarní květiny, které si v „Jarní dílně“ namalujeme a vymodelujeme z  keramiky. Na vycházce budeme pozorovat probouzející se jarní přírodu.

Duben: Baryk a čáp

Těšíme se na Velikonoce – budeme si na toto téma povídat, malovat a tvořit, ozdobíme kraslice, naučíme se koledu „Hody, hody, doprovody…“ Cílem naší vycházky bude čapí hnízdo a pozorování jeho obyvatel.

Květen: Baryk a šnek

Ke Dni matek vyrobíme malý dárek a nakreslíme přání. Namalujeme si barevné šneky a na vycházce si ukážeme rozdíly mezi stromy a keři.

Červen: Baryk a krtek

Oslavíme Den dětí na školním hřišti, kde nás na rozloučení s tímto školním rokem čeká „Galerie nebe“, vystavíme zde obrázky, které se nám nejvíce povedly, zahrajeme si a zasoutěžíme. Nakreslíme krtka a povíme si, jak se máme bezpečně chovat o prázdninách.

Během školního roku si budeme procvičovat jazýčky, hrát se slovy, říkat říkadla v rámci kolektivní logopedie, zpívat písničky, hrát veselé hry, malovat, tvořit a relaxovat. Čekají nás sportovní soutěže, tvořivé dílny, práce v kroužku keramiky, karnevalová diskotéka, vyrobíme si dárečky z papíru nebo přírodnin, vycházky do okolí školy.

Celý vnitřní řád ŠD si rodiče i ostatní zákonní zástupci mohou přečíst ve školní družině a je také vyvěšen v prvním poschodí respiria školy.